حیوانات خانگی

راهنمای خرید غذای گربه 😺 به صورت اینترنتی

در خرید غذای گربه از پت شاپ آنلاین باید تعادل را حفظ کنید تا بتوانید بهترین غذای گربه را خریداری کنید. حفظ سلامت جسمانی و افزایش شادابی حیوانات خانگی، از نتایج خرید بهترین غذای گربه است. در نظر گرفتن منبع پروتئین در وعده غذایی گربه نیز بسیار اهمیت دارد. در مقاله «راهنمای خرید بهترین غذای گربه» با موارد پایه‌ای خرید غذای گربه‌ها آشنا شدیم و در این مقاله شما را در مورد انتخاب پت شاپ مناسب و نکات تکمیلی‌ای در خرید غذای گربه راهنمایی می‌کنیم.

به احتمال زیاد شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که در خانه‌تان حیوانات خانگی دارید. داشتن حیوانات خانگی مثل گربه، باعث شده تا صاحبان آن‌ها به فکر غذای مقوی و مفید باشند. زیرا یکی از مهم‌ترین شرایط نگهداری گربه، تغذیه مناسب و سالم است. پت شاپ یا پت شاپ‌های آنلاین یکی از بهترین و پرطرفدارترین گزینه‌ها برای خرید غذای گربه هستند. البته پیش از اینکه اقدام به خرید کنید، خوب است در مورد رژیم غذایی این دسته از حیوانات خانگی، اطلاعات لازم را کسب کنید. مقاله حاضر این امکان را برای شما فراهم کرده تا نکات مهم و ارزشمندی درباره خرید غذای گربه بدانید.

بهترین غذای گربه در پت شاپ‌های آنلاین

مسلما تغذیه گربه وحشی یا گربه‌ای که در خیابان زندگی می‌کند با تغذیه یک گربه خانگی متفاوت است. گربه‌های وحشی برای بدست آوردن غذا، تحرک زیادی دارند، در صورتی که گربه‌های خانگی کمترین میزان تحرک را در محیط خانه دارند. به همین دلیل، نوع رژیم غذایی این دو نوع گربه نسبت به هم متفاوت است. اگر خواسته باشید به یک پت شاپ آنلاین بروید، می‌بایست در نظر داشته باشید که رژیم غذایی متعادل را برای گربه خانگی‌تان در نظر بگیرید. در یک رژیم غذایی متعادل برای گربه خانگی می‌بایست پروتئین، چربی، کربوهیدارت، ویتامین‌ها و مواد معدنی بطور مرتب در هر وعده تکرار شوند. برای مثال، شما با مشورت دامپزشک می‌توانید غیر از گوشت، از پنیر، تخم مرغ و شیر هم برای تنظیم تعادل نیازهای بدنی حیوان استفاده کنید. توجه داشته باشید که منبع پروتئین باید به گونه‌ای تنظیم شود که حداقل یک بیستم جیره غذایی یک گربه بالغ شامل پروتئین باشد.

مشاهده بهترین غذاهای گربه در دیجی‌کالا

تناسب میان ترکیبات غذای گربه

دلیل آن‌که به استفاده از شیر در غذای گربه تاکید می‌کنیم، نیاز بدن گربه در حال رشد به پروتئین است. لازم است بدانید که نباید در استفاده از پروتئین‌های گیاهی در تغذیه گربه زیاده‌روی کنید. بطور معمول بیشترین میزان پروتئین غذای خشک گربه از پروتئین‌های حیوانی تشکیل شده است. در کنار پروتئین‌های حیوانی، به مقدار کمتری پروتئین‌های گیاهی لازم است. چرا که غذای گیاهی، هضم غذای گربه را با مشکل مواجه می‌کند. در رابطه با کربوهیدرات‌هایی که می‌خواهید از پت شاپ آنلاین یا هر فروشگاهی خریداری کنید هم، باید دقت کنید که مقدار آن از ۱۰ درصد بیشتر نشود.

در رژیم‌های غذایی گربه خانگی به این نکته دقت داشته باشید که تنوع ترکیبات غذایی را رعایت کنید. برای مثال، اگر در یک وعده از گوشت پخته شده برای گربه استفاده می‌کنید، در وعده دیگر غذایی تنها از پنیر و تخم مرغ استفاده نکنید. چرا که گربه این غذا را نمی‌خورد! به بیانی ساده، در هر وعده تناسب میان ترکیبات غذای گربه باید حفظ شود تا تعادلی بین رژیم غذایی باشد. بطور معمول، رژیم غذایی گربه‌های خانگی باید بصورتی باشد که گربه نه اضافه وزن پیدا کند، نه از کمبود مواد معدنی دچار لاغری بیش از حد شود.

غذای مناسب برای یک گربه بالغ

یک غذای متعادل برای یک گربه خانگی، غذایی است كه تمامی احتياجات غذايی شامل پروتیين، چربی، كربوهيدارت، ويتامين‌ها، مواد معدنی و انرژی را برای بدن موجود زنده، تامين كند.

شما می‌توانید در كنار گوشت از مواد غذایی دیگری مانند پنير، شير و تخم‌مرغ نيز استفاده كنيد. به هرحال منبع پروتیین بايد حداقل یک بيستم جيره غذایی گربه‌های بالغ را تشكيل دهد. یک دهم جيره غذایی گربه‌های جوان و در حال رشد و یک سوم جیره غذایی بچه گربه‌هایی كه از شير گرفته شده‌اند، باشد. غذای خشک گربه شما باید حاوی پروتیین حیوانی زیاد و پروتیین گیاهی کمی باشد چرا که هضم غذاهای گیاهی بعضی وقت‌ها برای گربه‌ها سخت شده و باعث بیماری گربه شما می‌شوند. کربوهیدرات غذای گربه شما نیز نباید بیشتر از ۱۰ درصد آن را تشکیل دهد. یک غذای مفید و سالم برای گربه حاوی گوشت، ماهی یا مرغ تازه است.

تغذیه روزانه گربه‌ها چقدر و چگونه است؟

در نظر داشته باشید که با افزايش سن از تعداد وعده‌های غذایی گربه‌ها كاسته شده و در عوض مقدار آن اضافه می‌شود. برای مثال:

 • برای يک بچه گربه ۳ ماهه تعداد ۶ وعده غذا كه هر وعده حاوی۱۸۰ گرم غذا باشد، کافی است.
 • برای یک گربه ۸ ماهه ۳ وعده غذا (هر وعده ۳۵۰ گرم) كافی است.
 • برای گربه‌های بالغ ۲ وعده (هر وعده ۴۰۰ گرم) در نظر گرفته می‌شود. ولی آنهایی كه آبستن هستند، بايد از ۴ تا ۵ وعده غذا (هر وعده ۴۵۰ گرم) برخوردار شوند.
 • البته لازم به ذکر است که اين اعداد و ارقام كاملا دقيق نيستند. چون گربه‌ها با توجه به جنس، نژاد، سن، شرايط زيست و ميزان تحرک روزانه و … نيازهای متفاوت به غذا دارند. در واقع مقدار جيره نبايد به اندازه‌ای باشد كه حيوان را دچار چاقی و تنبلی كند و در عين حال نباید تا حدی هم باشد كه گربه لاغر و ضعيف شود. در نتیجه بهترين معيار برای تعيين مقدار جيره و دفعات وعده غذایی، نظر دامپزشک شما است.
 • نكته ديگری که باید در مورد تغذيه گربه‌ها آن را رعايت كنيد اين است كه هيچ موقع جيره غذایی را يكدفعه و بطور ناگهانی تغيير ندهيد. زيرا اينكار باعث بروز اختلالات گوارشی خواهد شد. در نظر داشته باشید که وقتی یک گربه جدید به خانه می‌آورید مهم است که رژیم غذایی قبلیش را ادامه دهد و اگر شما از رژیم غذایی قبلیش راضی نیستید، می‌توانید پس از مدتی آرام آرام رژیم غذایی گربه خود را تغییر دهید. قرار دادن غذایی که به آن عادت کرده است یکی از راه‌های کاهش استرس گربه در مواجه با فضای جدید نیز می‌باشد.
 • نکته دیگر در مورد غذای گربه شما این است که در هر وعده غذایی از ترکیبات مختلف استفاده کنید. برای مثال اگر شما گوشت پخته شده را در یک وعده به گربه بدهيد و برای وعده بعدی از پنير و تخم‌مرغ استفاده کنید، هيچگاه آنها را نخواهد خورد تا شما مجبور شوید غذای مورد دلخواه وی، يعنی گوشت را به وی بدهید. پس توصيه می‌كنیم برای وعده‌های غذای گربه مخلوطی از گوشت، سبزيجات پخته، سيب‌زمينی، روغن و … را تهیه كنید.

مشاهده پرفروش‌ترین غذاهای گربه در دیجی‌کالا

غذای مناسب بچه گربه چیست؟

در این مورد بهتر است با یک دامپزشک مشورت نمایید ولی به صورت کلی و به طور طبیعی، بچه گربه‌ها تا دو ماهگی شیر مادر را مصرف می‌کنند. اگر شما از بچه گربه‌ای بدون مادر نگهداری می‌کنید باید از شیر خشک با لاکتوز کم استفاده کنید. بچه گربه‌ها دندان‌هایشان از دو هفتگی ظاهر می‌شود. بنابراین از سن سه هفتگی به غذای جامد علاقه نشان می‌دهند.

دادن شیر به بچه گربه‌های نوزاد (تا دو ماهگی) توسط مادر انجام می‌شود و در صورت عدم حضور مادر این کار باید با شیشه شیر صورت بگیرد زیرا نوزادان گربه فقط توان مکیدن دارندبچه گربه‌ها بعد از یک ماهگی قادرند با زبان نیز شیر بخورند در صورتی که بچه گربه‌ها به میزان کافی شیر بخورند و جای مناسب داشته باشند اغلب ساکت و خواب هستند.

استفاده از مالت گربه

مالت ها خمیر های نیمه جامدی هستند که صاحبان گربه‌ها باید بصورت دوره‌ای در رژیم غذایی گربه خود قرار دهند. گربه‌ها به تمیزی خود زیاد اهمیت می‌دهند و این را از طریق لیسیدن بدن خود انجام می‌دهند. بدنبال این لیسیدن که گربه‌ها روزانه برای تمیزی خود انجام می‌دهند، مقادیر زیادی مو توسط آنها بلعیده می‌شود. خمیر مالت گربه با فیبر بالایی که دارد موهایی که هنگام لیسیدن وارد معده گربه می‌شود را دفع می‌کند. به عقیده برخی کارشناسان، خوردن مالت تاثیر خوبی بر تقویت دستگاه گوارش و سیستم ایمنی بدن گربه‌ها دارد.

میزان نیاز گربه‌ها به پروتئین و کربوهیدرات

تغذیه بیشتر (یا فقط) مواد غذایی کنسرو شده یکی دیگر از راه هایی است که اغلب برای افراد آسان تر است. کنسرو گربه پروتئین بالاتر و کربوهیدرات پایین تری از غذاهای خشک دارند. محتوای بالای آب آنها باعث افزایش مایع کل بدن گربه می‌شود که کلیه‌ها و مثانه را سالم نگه می‌دارد و از آنجا که مواد تشکیل دهنده توسط بدن گربه به راحتی هضم و جذب می‌شوند، در نتیجه بدن گربه مدفوع کمتری تولید می‌کند.

لازم به ذکر است که گربه‌ها در مقاسيه با سگ های خانگی، به غذا، پروتیین و انرژی بیشتری (نسبت به وزنشان) نياز دارند ولی از جهت ديگر از آنجايی كه آنها ساعات زیادی از روز را به استراحت و خواب می‌پردازند، استعداد بیشتری برای چاق شدن دارند. بنابراین عدم توجه به غذای گربه ممکن است باعث افزایش وزن گربه شود.

کدام پت شاپ را برای خرید غذای گربه انتخاب کنیم؟

انتخاب یک پت شاپ برای تهیه غذا و لوازم، انتخاب کیفیت زندگیِ حیوان خانگی شماست! پس طبیعی است که نهایت وسواس را در این مورد داشته باشید.

باتوجه به آنکه این روزها پت شاپ های آنلاین و غیر آنلاین زیادی مشغول به فعالیت هستند، بهتر است موردی را انتخاب کنید که همه چیز تمام باشد. یک پت شاپ ایده آل برای تهیه غذا و لوازم حیوانات خانگی باید این خدمات را ارائه کند:

 • تضمین سلامت و کیفیت غذا
 • تضمین اصالت کالا
 • تنوع در غذاهای ایرانی و خارجی
 • رعایت اصول و نکات بهداشتی
 • امکان سفارش تلفنی و اینترنتی
 • ارسال غذا و لوازم در سطح استان در کوتاه ترین زمان و کمترین هزینه
 • امکان ارسال غذا و لوازم به سراسر کشور
 • امکان پرداخت در محل برای سفارشات داخل استان

اگر شما به دنبال آن هستید که تمامی خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام دهید، می‌توانید از فروشگاه‌های آنلاین خرید خود را انجام دهید.

مشاهده تعدادی از بهترین برند‌های غذای گربه در دیجی‌کالا

منبع
خبرگزاری ایلناالفتابناک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

دکمه بازگشت به بالا